kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Mahalla Festivali başlıyor

8 Eylül 2021

İstanbul merkezli Diyalog Derneği tarafından uluslararası ortaklarla birlikte başlatılan bir platform olan Mahalla, ilk kez 2017 yılında gerçekleştirdiği Mahalla Festivali‘ni bu yıl 8 – 25 Eylül 2021 tarihleri arasında 4. kez düzenliyor.

Mahalla Festivali, metropolün Anadolu yakasında Yeldeğirmeni semtinde, Avrupa yakasında Atatürk Oto Sanayı Sitesi‘nde “Murmuration” başlığı altında gerçekleşecek. Festivalin eş küratörlüğünü Tuba Kocakaya, Sabine Küper-Büsch ve Thomas Büsch üstleniyor.

Mahalla; çağdaş sanat, müzik, tiyatro, film, edebiyat gibi farklı alanlarda üretim yapan 30’dan fazla uluslararası sanatçının işini bir araya getirdiği ve tartışmaları birleştiren etkinlikleri ile ziyaretçileri ve toplulukları yeni bir bakış açısı keşfetmek için harekete geçmeye davet eden bir platform olmayı hedefliyor. Festival; göçmen, yoksul, karşı cins, hayvan, çevre ve bilinmeyen biçimindeki “öteki”ni dışlayan distopik bir gerçekliği sorguluyor.