kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Make Space for the Future İtalya’da düzenleniyor

10 Haziran 2022

European Network of Cultural Centres (ENCC), 13 – 15 Haziran 2022 tarihleri arasında İtalya’nın Torino şehrinde Make Space for the Future başlıklı konferansı düzenliyor.

Kültür, sürdürülebilirlik ve kamusal alan hakkında konuşmalara ev sahipliği yapacak konferans, iki yıllık sürekli krizden sonra, günlük işlerden ve stresten uzak, güncel olayları değerlendirmek ve ileriyi düşünmek için güvenli bir alan ve zaman yaratmayı hedefliyor.

“Kültürel merkezler sürdürülebilir yerel kalkınma için nasıl katalizör olabilir? Kültürel kuruluşlar olarak iklim krizine nasıl yanıt verilir? Ortak bir başlangıç ​​noktası olarak sürdürülebilirliğe dayalı bir “yeni normal” nasıl inşa edilir? Kamusal alan çevresinde müşterekleştirme uygulamaları nasıl yaratılır? Sistemik değişim ve geçiş yaratmak için kamusal alan nasıl etkinleştirilir?” gibi sorulara cevap aranacak konferansa Avrupa’nın dört bir yanından sosyo-kültürel merkezler ve alanlar, sürdürülebilirlik ve/veya kamusal alan üzerinde çalışan kültür kurumları, bu konularda kültür kurumlarıyla işbirliği yapmakla ilgilenen kuruluşlar, kültürel ağların üyeleri, kültür politikası ve yönetim uzmanları, araştırmacılar, eğitimciler, sanatçılar ve politika yapıcıların katılması bekleniyor.