kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Mamut Art Project için başvurular başladı

30 Mart 2021

Güncel sanatta yılın umut vadeden sanatçıları için bir keşif alanı olmayı başaran Mamut Art Project, sanat kariyerinin başında olan bağımsız yeteneklerin çalışmalarını koleksiyoner, küratör, galeri, kültür-sanat kurumları ve sanatseverlerle buluşturuyor. Mamut Art Project’in 2021 edisyonu için başvurular başladı. Son başvuru tarihi 2o Mayıs 2021.

Başvurular, 5 kişilik jüri tarafından değerlendirilecek ve sergiye katılmaya hak kazanan sanatçılar jüri puanlaması sonucunda belirlenecek. Bu yılın jürisinde Can Altay, Necmi Sönmez, Hale Tenger, Melis Terzioğlu ve Azra Tüzünoğlu yer alıyor.

Ulaşılabilir sanat alternatifi olarak yola çıkan ve her yıl yeni sanatçıların üretimleriyle gelişen Mamut Art Project, farklı alanlarda uzman isimlerden oluşan ve her yıl değişen jüri üyeleri tarafından başvurular arasından seçilen sanatçılara, kendi idareleri ile yürütebilecekleri, disiplinlerarası bir paylaşım ve sergileme imkânı sağlıyor.