kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Mari Spirito ve Ulya Soley, 2018 Curatorial Intensive in Bangkok’da yer aldı

5 Kasım 2018

2018 Curatorial Intensive in Bangkok: Public Symposium, 28 Ekim 2018 tarihinde Bangkok’da yer alan Jim Thompson House Museum’da gerçekleşti. Independent Curators International (ICI) tarafından düzenlenen panelde, Protocinema kurucusu Mari Spirito ve küratör Ulya Soley de yer aldı.

Panel, günümüzde küratöryel çalışmalara olan ihtiyaç, ve bu ihtiyacın sanatçıların ve kültürlerin üzerindeki etkilerini enine boyuna düşünmek için sorulan “Neden küratörler?” sorusunu tartıştı.

Panelde yer alan diğer katılımcılar; Pojai Akratanakul (Bangkok, Tayland), Latifa Al Khalifa (Er-Rifaa, Bahreyn), Jia-Zhen Tsai (Singapur), Abhijan Gupta (Bangkok, Tayland), Shih-yu Hsu (Tai Pei, Tayvan), Melissa Karmen Lee (Ho Man Tin, Hong Kong), Jimin Lee (Seul, Güney Kore), Lila Nazemian(New York, ABD), Emilia Quiñones-Otal (Caguas, Porto Riko), Arham Rahman (Yogyakarta, Endonezya), Randel C. Urbano (Quezon City, Filipinler), Wilson Yeung Chun Wai (Melbourne, Avusturalya)

Curatorial Intensive Sessions, 2018 Bangkok CI katılımcılarının her birinin, program boyunca geliştirmekte oldukları projeyi sunmaları için bir platform sağlıyor.