kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

McArt Awards 2020 Çağdaş Sanat Yarışması sonuçları belli oldu

16 Aralık 2020

UniqExpo, McArt.ist Art Incubation Center İstanbul ve TTLC Sanat Danışmanlığı iş birliği ile çağdaş sanat alanında eser üreten sanatçıları bir araya getiren McArt Awards 2020 Çağdaş Sanat Yarışması’nın kazananları açıklandı.

Resim kategorisinde “İsimsiz” adlı eseriyle Enes Ali Sağdıç, heykel kategorisinde “Akvaryum” adlı eseriyle Barkın Coşkun, fotoğraf kategorisinde “Kavuşma” adlı eseriyle Mehmet Akkuş ve dijital sanat kategorisinde “Karanlığın İçinde” adlı eseriyle Uğur Doğaner kazanan isimler oldu. Ödül alan sanatçıların eserlerinden oluşan bir seçki, Art.Ist Sauna Sanat Pazaryeri’ne tanıtım desteği veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür A.Ş. ev sahipliğinde 2021 yılında Taksim Sanat’ta düzenlenen bir sergiyle İstanbullular ile buluşacak.

Pandemiden olumsuz etkilenen sanatçıları desteklemek amacıyla düzenlenen yarışma; resim, heykel, fotoğraf ve dijital sanat başlıkları altında dört ayrı kategoride gerçekleştirildi. Çağdaş sanat alanında yaratılmak istenilen farklılık ve farkındalık çalışmaları ile Türkiye’nin dört bir yanından yeni nesil multidisipliner sanatçılar bir araya getirildi.

FSSEM (Faruk Saraç MYO Sürekli Eğitim Merkezi) Koordinatörü Yeşim Tokcan moderatörlüğünde gerçekleşen yarışmanın jüri koltuğunda, ressam ve eğitmen Recep Çiftçi, sanatçı Serdar Kaynak, MPozitif Ajans Başkanı Muzaffer Malkoç, TTLC Kurucusu Dr. Gizem Tatlıcı yer aldı.

Sanatın her alanında farklı sesleri, ifade biçimlerini sergilemek üzere yapısal süreci başlatılan Art.Ist Sauna Sanat Pazaryeri, 21 Aralık itibariyle sanatseverler ile buluşacak. McArt Awards 2020 Çağdaş Sanat Yarışması sergisi ile başlayacak olan Art.Ist Sauna Sanat Pazaryeri projesi 12 ay boyunca devam edecek.