kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

McArt.Ist’ten çağdaş sanat yarışması: McArt Awards 2020

5 Ağustos 2020

Türkiye’nin ilk sanat kuluçka merkezi McArt.Ist, McArt Awards 2020 başlıklı yeni bir çağdaş sanat yarışmasını hayata geçiriyor.

Bu yıl “Korona Günlükleri” teması ile gerçekleştirilecek yarışmaya sanatçıların, gelecek nesillere gündemin sosyo-ekonomik iklim değişikliği üzerine bir “iz” yakalamada mükemmelliği ve özgünlüğü yansıtan sanat eserleri sunmaları bekleniyor. Yarışma resim, heykel, fotoğraf ve dijital sanat başlıkları ile dört ayrı kategoride gerçekleşiyor. Yarışmanın sonunda seçilen dört sanatçıya kişisel sergi olanağı sağlanacak. Son başvuru tarihi 1 Eylül 2020.

FSSEM (Faruk Saraç MYO Sürekli Eğitim Merkezi) Koordinatörü Yeşim Tokcan moderatörlüğündeki jüride, Şule Claire Altıntaş (GAMA Art Gallery – Kurucu), Recep Çiftçi (Ressam & Eğitmen), Serdar Kaynak (Sanatçı), Muzaffer Malkoç (MPozitif Ajans Başkanı), Ayça Okay (Sanat Direktörü @HubDesignNY) yer alacak.

Dört ayrı kategoride seçilen sanatçılara verilecek maddi ödülün yanı sıra, kişisel sergi açma şansı verilecek. Yarışmaya davet edilen tüm sanatçıların eserleri ayrıca UNIQ EXPO bünyesinde özel bir yarışma sergisi ile sergilenecek.