“Medium in New Ways” sergisi ALAN İstanbul’da

11 Ocak 2017

ALAN İstanbul, bu yıl 2.’sini gerçekleştirdiği “New Photography” çağdaş sanat sergileri serisinde “Fotoğraf nedir? “Varsa sınırları nerelerdir?” “Sanatçılar fotoğraf vasıtasıyla günümüz dünyasıyla nasıl uğraşmakta, onunla nasıl iletişime geçmektedir?” “Hikâye anlatıcılığının olası yeni yolları nelerdir?” ve “Fotoğrafçılar başka mecralardan yararlanırken fotoğrafla nasıl oynayabilirler?” gibi temel sorulara yöneliyor.

Bu yıl 5 Ocak – 5 Şubat 2017 tarihleri arasında ALAN İstanbul‘da New Photography kapsamında Seda Yıldız küratörlüğünde gerçekleşen “Medium in New Ways” başlıklı sergi, meseleleri kendilerine has farklı estetik yaklaşımları ve yöntemleriyle sorgulayan yerli ve yabancı genç fotoğrafçıların, bir medyum olarak fotoğrafı taze bakış açılarıyla yorumlayarak bugünün çağdaş fotoğrafını tanımlamalarına odaklanıyor.

Sergide fotoğraflarıyla yer alan sanatçılar arasında Rafal Milach, Aras Gökten, Miguel Angel Tornero, Weronika Gesicka, Esther Hovers, Cihad Caner, Öncü Hrant Gültekin, Rehan Miskci, Hannes Wiedemann, Freya Copeland ve Melih Dönmezer gibi isimler var.