kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Meltem Cumbul ile Oyunculuk Atölyesi İstanbul’da ve İzmir’de başlıyor

1 Ekim 2018

Eric Morris Sistemi’nin resmi eğitmeni Meltem Cumbul’un, oyunculara ve oyuncu adaylarına yönelik, enstrüman ve işçiliği kapsayan atölye çalışması TOY İstanbul’da ve TOY İzmir Ege Perla’da başlıyor. Ekim ayında başlayacak atölyeler 6 ay boyunca her Pazartesi İstanbul’da ve her Salı İzmir’de gerçekleşecek.

Meltem Cumbul’un gerçekleştireceği atölyede, grup çalışmalarının yanı sıra her katılımcı ile birebir de çalışılacak. 6 ay boyunca devam edecek olan atölyeye en az 2 ay katılım gerekiyor.

Dünyaca ünlü birçok oyuncunun da yararlandığı Eric Morris Sistemi, Enstrüman ve İşçilik olarak ikiye ayrılıyor. Enstrüman bölümünde; bir karakterin en gerçek noktadan yorumlanabilmesi için kişinin kendisini, dönüşüme açık bir hale gelmesini sağlayacak 1200’e yakın egzersiz olanağı sunuluyor. Zorunluluk, Seçim ve Seçim Yolları olarak üçe ayrılan İşçilik bölümünde ise; toplam 32 tane olan Seçim Yolları’ndan en az on altısının öğrenilmesi ve deneyimlenmesi hedefleniyor.