kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Meriç Algün’ün sergisi “Gündüz Geceyi İstiyor” Spike Island’da

8 Ekim 2019

Spike Island, 28 Eylül – 8 Aralık 2019 tarihleri arasında Meriç Algün’ün “Gündüz Geceyi İstiyor” başlıklı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Algün’ün sergisine yeni eser üretim desteğini SAHA veriyor.

Meriç Algün, Spike Island’daki kişisel sergisinde, bireysellik, tüketim ve sınırlara takıntılı bir dünyada sevginin tehlikede kalmış durumunu araştıran son dönem ve yeni yapıtlarını sergiliyor. Karbon devrinden günümüze çeşitli kaynakları bir araya getiren sergi, aşk, doğa ve kültür arasındaki benzerlikleri ortaya çıkaran mekânsal bir kolaj biçimini alıyor.

Kimlik, sınırlar ve arzu temaları, sanatçının kişisel deneyimleri aksi kanıtlanamaz gerçeklerle birleştiren ve görünüşte farklı nesneleri bir araya getirerek birçok bağlantıyı ortaya çıkardığı yerleştirmelerinde, merkezi bir rol oynuyor. Sınırı Bulmak (2017) isimli çalışmasında olduğu gibi, kıtaların ayrılığı ile insan arzusunun kökenleri arasında paralellikler çiziyor. “Gündüz Geceyi İstiyor” başlıklı sergisinde Algün, jeolojik ve beşerî sınır kavramlarını iç içe geçiriyor.