kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Merve Çağlar Galeri Nev İstanbul’a ortak olarak katıldı

7 Mayıs 2019

Merve Çağlar, Mayıs 2019 itibariyle Galeri Nev İstanbul bünyesine ortak olarak katılıyor. Çağlar, Galeri Nev’in 32 yıllık tarihinde, çalıştığı sanatçılar ve gerçekleştirdiği faaliyetleri ile oluşturduğu birikimi sürdürerek galerinin yönetiminde ve gelecek vizyonunun belirlenmesinde rol alacak.

Kariyerine 2005 yılında Galerist’te başlayan Merve Çağlar, görevine 2009 – 2011 yılları arasında Galeri Direktörü olarak devam etti. 2011 yılındaki kuruluşundan itibaren yer aldığı, Türkiye çağdaş sanatının tanınırlığını ve bilinirliğini artırma amacıyla sanat projelerine karşılıksız destek veren SAHA Derneği’nde, Ekim 2018’e kadar Direktör olarak görev aldı.

Galeri Nev İstanbul, faaliyete geçtiği 1987 yılından günümüze dek temsil ettiği sanatçılar, düzenlediği sergiler ve yayınladığı kitaplarla, Türkiye çağdaş sanat tarihinin şekillenmesinde etkin role sahip öncü kurumlardan biri olmuştur. Galeri Nev İstanbul, Merve Çağlar ile birlikte, çalıştığı sanatçılarların ulusal ve uluslararası çevrelerde görünürlüğünü artırmayı, sanatçı, kurum ve koleksiyoner ilişkilerini güçlendirerek geliştirmeyi hedefliyor.