kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Merve Ünsal ve Onur Ceritoğlu SAHA desteğiyle City Link Festival’da yer aldı

16 Ekim 2017

City Link Festival, bu yıl 21 – 24 Eylül 2017 tarihleri arasında Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da düzenlendi. Festivale Türkiye’den Merve Ünsal ve Onur Ceritoğlu davet edildi. Sanatçıların yeni projelerinin üretimine SAHA destek verdi.

Farklı disiplinleri bir araya getiren “ON/OFF” adlı network, Kopenhag’daki Sydhavnen bölgesinin sahilinde yeni bir deneyim yaratmak üzere kentsel bir harekete öncülük ediyor. Yerel halk ile birlikte, bölgenin endüstriyel mirasını kapsayan ve performatif bir kent hareketi için bir test alanı işlevi gören bir sal yapıldı. Sal, kişileri Sydhavnen’in karasal ve deniz hikâyeleriyle bağlayıcı bir yolculuğa çıkararak, “Harbouring Feelings” adlı bir performansa ve konuşmalara ev sahipliği yaptı. Sanatçılar Merve Ünsal ve Onur Ceritoğlu, salı seyircilerle birlikte suya indirdi. Bu kapsamda limanların güvenliğinin duygularla olan ilişkisini düşünmek için, kentlilik ve soylulaştırma çerçevesinde sığınılan duygular hakkında konuşuldu.