kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Milliyet Sanat’tan Contemporary Istanbul’a özel proje için çağrı

3 Aralık 2020

Milliyet Sanat, bu yıl Contemporary Istanbul kapsamında Ayşegül Sönmez danışmanlığında Fırat Gürgen tarafından hazırlanacak çevrimiçi fuarın video sanat projesinde yer alıyor.

İçinde sanat geçen fotoğraflarını göndererek projeye katılan okurlar Milliyet Sanat ile projenin bir parçası olarak Contemporary Istanbul’da yer alacak.

Milliyet Sanat, bu projeye ortak olmak isteyen sanatseverleri davet ederek pandemiden önceki dönemde kültür-sanat etkinliklerine katıldığı, açık havada konserler izlediği, sergi salonlarını gezdiği, müzelerde ve fuarlarda ‘selfie’ çektiği, kısacası içinden sanat geçen fotoğraflarını dergiye göndermelerini istiyor. Böylece gönderilen fotoğraflarla hazırlanacak video, projenin bir parçası olarak Contemporary Istanbul’da gösterilecek.

Dergi, bu proje ile pandemi öncesine dair duyguları tetikleyerek herkesi yarına dair umutlandırmayı amaçlıyor. Katılmak isteyenler, çektikleri fotoğrafları 5 Aralık 2020 tarihine kadar msanat@milliyet.com.tr adresine gönderebilir.