kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Mixer Sessions bu yıl 5. kez gerçekleşiyor

15 Haziran 2021

Mixer’in 2016 yılından bu yana sanat eğitiminden profesyonel sanat yaşamına geçiş sürecindeki sanatçıların katılımına açık düzenlenen sergi serisi Mixer Sessions, bu yıl 15 Haziran – 4 Ağustos 2021 tarihleri arasında 5. kez gerçekleşecek.

Sanat alanında eğitim veren üniversitelerin son sınıf lisans, yüksek lisans, doktora öğrencilerine yönelik yapılan açık çağrı sonucunda bu yıl 300’ün üzerinde başvuru alan Mixer, yapılan değerlendirme sonucunda 19 sanatçının farklı disiplinlerde üretilen çalışmalarını sergilemeye karar verdi. 

Mixer Sessions V, farklı şehirlerde eğitim gören sanatçıların video, fotoğraf, tuval, kara kalem, seramik, hazır nesne ve mekâna özgü yerleştirme gibi çeşitli sanatsal üretim biçimlerini kullanan çalışmaları izleme fırsatı sunuyor. Bu yılki seçkide, toplumsal hafıza; birey-kimlik; aidiyet; aile; ev-mekân, doğa-insan ilişkisi ve iktidar kavramları öne çıkıyor. 

Bu yılki sanatçılar Cemil Toprak, Delal Eken, Derya Gözükızıl, Duygu Tanrıverdi, Eda İlbeyci, Ege Subaşı, Ekin Keser, Ferhat Salman, Gökhan Tanrıöver, Hale Arslan, Hazel Kılınç, Irmak Dönmez, Kübra Zor, Nagihan Aydınlık, Pelda Aytaş, Rıdvan Aşar, Serap Alakaz, Volkan Dinçer, Zeynep Tunçel olarak belirlendi.