kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Mixer’de Ekim ayı sergileri: “Tekrar Tekrar” ve “More Than Two” 

25 Ekim 2018

Mixer, Ekim ayında “Tekrar Tekrar” ve “More Than Two” sergileri ile programına devam ediyor.

26 Ekim’de 8 sanatçının katılacağı bir sergi ile sezonun ikinci sergisi “Tekrar Tekrar”ı açıyor. Sergide yer alan sanatçılar: Ahu Akgün, Ali Şentürk, Egemen Tuncer, Hamza Kırbaş, İhsan Oturmak, Meltem Şahin, Oddviz, Sibel Kocakaya. 26 Ekim’de açılacak olan More Than Two sergisi ise, Jealous baskı stüdyosunda üretilerek hayat bulmuş eserlere yer vermekte. Aynı zamanda Mixer ile kurduğu 3 yıllık işbirliğinin de güzel bir özeti olarak düşünülebilir.

2015 yılında ilki gerçekleştirilen ‘Printed’ sergi serisi her sene yenilenen içeriğiyle Mixer’de izleyici karşısına çıkma fırsatı buldu. Farklı ülkelerde özgün baskı teknikleri üzerine çalışan çeşitli baskı stüdyoları ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilen bu sergi serisi içerisinde Jealous Baskı Stüdyosunun yeri ise farklı. Bu sene Eylül ayında kuruluşunun 10. yılını kutlayan Jealous Baskı Stüdyosu, İngiltere’de birçok sanatçının özgün baskı teknikleri ile tanışmasını sağlarken, üretim konusunda her zaman sanatçılara destek olan bir kurum oldu. Mixer Editions ile benzer bir misyon ile yola çıkan stüdyo, bu işbirliği ile birlikte çalıştıkları sanatçıların Türkiye’deki izleyici ile buluşmasını sağladı.