kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Mixer’den Artwriting Atölyesi

8 Mart 2018

Mixer “Teşbihte Hata Olmaz” sergisi kapsamında, 22 – 29 Mart 2018 tarihlerinde, sanat yazarı Kültigin Kağan Akbulut’un yürütücülüğünde ve sergi sanatçılarından Bengisu Bayrak, Leyla Emadi ve EMIRHAKIN’ın katılımıyla Artwriting Atölyesi’ni gerçekleştiriyor. Programa son başvuru tarihi 15 Mart.

Atölye sonunda tüm metinlerin bir araya getirileceği ve mixerarts.com’da yayınlanacak olan e-kitap ile sergiye arşiv oluşturulacak. Seçilecek olan yazıların farklı mecralarda yer alması için iletişim kurulacak.

Atölyede katılımcılarla standart sergi eleştirileri dışında tek eser yorumlama, edebiyat başta olmak üzere farklı sanat dallarıyla ilişki kurma gibi alternatif yaklaşımların olasılıkları tartışılacak. Farklı disiplinlerden gelen katılımcıları bir araya getirmeyi hedefleyen atölye iki oturumdan oluşacak. 22 Mart Perşembe günü gerçekleşecek olan ilk oturumda Mixer ve sanatçılar eşliğinde “Teşbihte Hata Olmaz” sergisi üzerine bir anlatım gerçekleştirilecek. Eserler üzerinden yapılacak tartışmalar sonrası katılımcılarla hangi tür üzerine yazacakları kararlaştırılacak. 29 Mart Perşembe günü gerçekleşecek olan ikinci oturumda ise tüm katılımcılarla birlikte yazılar üzerine konuşularak yazarlara geri bildirim verilecek. Atölye, bu vesileyle yazarların da birbirlerinin metinlerini yorumlamasına olanak sağlamayı hedefliyor.

PROGRAM İÇERİĞİ

Son başvuru tarihi: 15 Mart Perşembe

Katılımcı listesinin duyurusu: 17 Mart Cumartesi

İlk oturum: 22 Mart Perşembe – 13:00-15:00

Yazıların ilk taslaklarının teslimi: 26 Mart Pazartesi

İkinci oturum: 29 Mart Perşembe – 13:00-15:00

Yazıların son gönderim tarihi: 2 Nisan Pazartesi