kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Mixer’den iki yeni sergi

25 Ekim 2017

Mixer, 27 Ekim – 25 Kasım 2017 tarihleri arasında Ahmet Sarı‘nın 10. kişisel sergisi Altüst’e ve Kürşat Bayhan, Çağdaş Erdoğan, Furkan Temir ve Murat Şaka‘nın fotoğrafçılık ve haberciliğin kesiştiği ortak alanlara dair çalışmalarını izleyicilerle buluşturacak olan Devinim Algısı isimli karma fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor.

Altüst

Ahmet Sarı, “Altüst” olarak adlandırdığı yeni sergisinde, toplumların değişen güç dengesini, aynı nesneler üzerinden farklı anlatılar geliştirerek günümüz yaşam döngüsünde tartışmaya açıyor. Nesnelerin yan yana gelerek birbirleriyle kurdukları müşterek bağların ve diyalogların izini sürüyor. Sergide, Ahmet Sarı’nın son iki yıl içerisinde ürettiği çalışmaları ve sürecin şahidi eskiz defterleri yer alıyor.  

Devinim Algısı

Sanatçılar: Kürşat Bayhan, Çağdaş Erdoğan, Furkan Temir, Murat Şaka

Devinim Algısı, son zamanların dikkat çeken işlerine imza atmış ve uluslararası platformda yer bulmuş dört fotoğraf sanatçısı / foto muhabirinin işlerini bir araya getiriyor. Sergi; Kürşat Bayhan, Çağdaş Erdoğan, Furkan Temir ve Murat Şaka’nın fotoğrafçılık ve haberciliğin kesiştiği ortak alanlara parmak basan işlerini Türkiye ve dünyanın son bir yılına ışık tutan bir seçkiyle izleyiciye açıyor.