kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Mixer’den yeni yılda 2 yeni sergi

19 Ocak 2017

Mixer, yeni yılda iki yeni sergiye ev sahipliği yapıyor. Her iki sergi de 20 Ocak – 1 Mart 2017 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Sergilerden ilki, sanatçılar Mutlu Aksu, Eren Bayrak, Irmak Canevi, Özcan Saraç ve Ezgi Tok‘un kişisel projelerinden oluşacak olan Gözlemlenir Gerçekler | Observed Truths adlı proje. Her sanatçı için beş ayrı alana bölünmüş olan sergi mini solo’lardan oluşuyor. Bu anlamda sergi, her sanatçının kendi özgünlüğünü değerlendirmesinin yanısıra güncel ve şu ana ait olanın izlerini sürmeyi hedefliyor.

İkinci sergi ise Burak Kabadayı‘nın “20’sinden sonra” isimli projesi. İstanbul’un kuzeybatısında bulunan orman köylerinden birinde, biyolojik kömürün üretim sürecinin kayıt altına alınmasıyla oluşturulan proje, tek bir ağaçtan yola çıkıyor. Sanatçı, tek bir ağacın hikayesi üzerinden giderek kurguladığı analojide, temsiliyet halinin aşamalarını ifşa ediyor.