kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

MMKD Sohbetleri Funda Öge ile devam ediyor

6 Mart 2016

Müzecilik Meslek Kuruluşu Derneği‘nin #MMKDSohbetleri Müzeciler Sahne Arkasını Anlatıyor serisi, bahar dönemindeki ilk buluşmasında 9 Mart Çarşamba akşamı İstanbul Modern Üyelik ve Etkinlik Direktörü Funda Öge‘yi konuk ediyor. Müzelerin ziyaretçi geliştirmeye yönelik hazırladıkları etkinliklerin planlama ve programlamalarının tartışılacağı etkinlikte, hem ziyaretçi sayılarını hem de ziyaretçi çeşitliliklerini artırmaya yönelik hazırlanılan etkinliklerin hangi kriterler göz önünde tutularak geliştirdikleri konuşulacak. Etkinliklerin öncesinde, sırasında ve sonrasında dikkat edilmesi gereken hususların da ele alınacağı konuşmada, etkinlik yönetiminin müze iletişim ve pazarlamasına nasıl bir katkı sağlayabileceğine dair fikirler de tartışılacak.

9 Mart 2016 Çarşamba, 18:30
İstanbul Araştırmaları Enstitüsü

Etkinlik herkesin katılımına açıktır ve rezervasyon gerekli değildir.

Funda Öge
1974 doğumlu olan Funda Öge, 1996 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. İş hayatının 1996-2003 yılları arasında, Koç Finansman A.Ş.’de pazarlama, kart programları ve ürün geliştirme alanlarında çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. 2004 yılında İstanbul Modern Sanat Müzesi’nin açılmasıyla birlikte, müzenin etkinlik programlarından ve müze gelirlerine katkı sağlamak amacı ile gerçekleşen kurumsal etkinlik ve projelerden sorumlu olarak İstanbul Modern’de çalışmaya başlamıştır.  2005 yılında müzenin üyelik programı altyapısını hazırlayarak programın faaliyete geçmesini sağlamış ve 2005-2007 yılları arasında etkinlik ile ilgili sorumluluklarına ek olarak üyelik programını yönetmiştir. 2013 yılında kurulan ve 21-40 yaş arası, modern ve çağdaş sanata ilgi duyan gençleri İstanbul Modern bünyesinde buluşturmayı amaçlayan Genç Modern programının kuruluşunda yer almış, koordinasyonundan ve üye etkinliklerinden sorumlu olmuştur. 2009 yılından bu yana Türkiye’nin sanatsal birikimini geleceğe taşımak ve eğitim etkinliklerini desteklemek amacıyla düzenlenen Gala Modern’in etkinlik süreçlerini yönetmektedir. İstanbul Modern’deki görevine Üyelik ve Etkinlik Direktörü olarak devam eden Öge, müzenin iç ve dış etkinlik süreçlerinden, üyelik programlarından, Genç Modern programından ve kurumsal satış faaliyetlerinden sorumludur.