kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Mobilet’ten kısıtlı olanaklara sahip kişiler için “Biletin Benden” projesi

9 Temmuz 2018

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın 2012 yılında hayata geçirdiği BiTamBiÖğrenci, Yücel Kültür Vakfı’nın bu yılın Şubat ayında hayata geçirdiği #EtkinlikBiletininYarısıBizden projesi ve Biletix ile Askıda Ne Var iş birliğiyle bu yılın Nisan ayında hayata geçirilen İyiliğe Bilet Bırak projesinden sonra kültüre katılım alanında yeni bir bilet projesi daha ortaya çıktı.

Mobilet, kültürel etkinliklere katılma imkânı bulamayan kişilerin sosyal ve kültürel hayata katılımını artırma amacıyla yeni bir program başlattı: “Biletin Benden”.

Mobilet ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının iş birliği ile ortaya çıkan proje, kısıtlı olanaklara sahip bireylere odaklanıyor. Mobilet’ten bir adet bilet alan bireyler, bu proje ile toplumda fırsat eşitliği yaratan; kültürel, eğitimsel ve sosyal gelişimi destekleyen programlar oluşturan sivil toplum kuruluşları aracılığıyla bilet hediye edebilecek.

Biletin Benden projesi kapsamına giren etkinliklerde, üyeler Mobilet’in anlaşmalı olduğu STK’lardan birini seçerek, istedikleri kuruluşa bilet transfer edebileceklerdir. Üyeler tarafından transfer edilmek istenen bilet/ler seçilerek, ilgili STK adına açılan hesaba doğrudan aktarılabilecektir.

Projenin ilk aşamasına dâhil olan sivil toplum kuruluşları arasında Habitat Derneği ve Toplum Gönüllüleri Vakfı yer alıyor. İlerleyen zamanlarda ise STK portföyünün genişletilmesi hedefleniyor.