kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Moda Filmleri Festivali Kasım’da Zorlu PSM’de

7 Ağustos 2017

Bu yıl 11-12 Kasım 2017 tarihlerinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi‘nde 3. kez ücretsiz olarak gerçekleşecek Fashion Film Fest Istanbul, bir kez daha moda ve film dünyalarını bir araya getiriyor.

Festival, bu yıl da dünyanın dört köşesinden hem büyük moda evlerinin hem de genç ve bağımsız tasarımcıların filmlerini dev ekrana yansıtırken söyleşi, atölye, sanat enstelasyonları ve partilerle dolu yoğun bir program sunacak. Festival kapsamında ayrıca moda filmleri yarışması ile 7 film ve yönetmen de ödüllendirilecek.

Fashion Film Fest Istanbul, bu yılki edisyonunda 7 farklı kategoride ödül dağıtacak. Moda editörleri, fotoğrafçılar, oyuncular, tasarımcılar ve moda haftası direktörleri gibi farklı disiplinlerden önemli ve ünlü isimleri bir araya getirecek olan uluslararası jüri, festivalde En İyi Moda Filmi, En İyi Türk Moda Filmi, Genç Keşif, En İyi Müzik Videosu, En İyi Moda Belgeseli, En İyi Makyaj ve En İyi Saç Tasarımı ödüllerinin sahiplerini belirleyecek. Yurtdışından ve Türkiye’den profesyonel standartlarda çekilmiş filmlerden birine verilecek olan En İyi Moda Filmi ödülünün sahibini bir sonraki projesini İstanbul’da gerçekleşmesi koşuluyla 85/90 Projects tarafından sağlanacak bir yapım desteği bekliyor.

Festivalin bu yılki konukları arasında dünyaca ünlü yönetmen ve fotoğraf sanatçısı Bruno Aveillan, Kopenhag Moda Filmleri Festivali direktörü Ditte Lund, Fransız lüks markası Louis Vuitton’un editoryal direktörü Julien Guerrier, Avustralyalı tasarımcı Dion Lee, Linda Farrow markasının art direktörü ve ortağı Tracy Sedino, Kanada Uluslararası Moda Filmleri Festivali kurucularından Rania al Naimi gibi isimler yer alıyor.

Festival ayrıca Milano, Medellin, Berlin, Kanada ve Avustralya başta olmak üzere pek çok moda film festivalleriyle ve Sırbistan ile Rusya’daki bazı moda haftalarıyla imzalanan içerik ve ortaklık anlaşmalarıyla Türkiye’den çıkan moda filmlerinin yıl içerisinde bu festivallerde yer almasını sağlıyor.