kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Müdahale edilmiş sanat Karbon Gallery’de

16 Ekim 2017

Karbon Gallery yeni sezonu Sanatsal Müdahaleler” başlıklı sergiyle açıyor. 11 Ekim – 29 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek sergide Balkan Naci İslimyeli‘den Bedri Baykam’a, lin Onat’tan Devrim Erbil’e, Türkiye sanat dünyasının 15 usta ismi Bubi’nin projesinde bir araya geliyor ve sanatçıların kromojenik baskıyla ürettikleri ve bizzat müdahale ettikleri işler yer alıyor. Sergi, sanatın özgünlük ve biriciklik halini vurguluyor.

Sergide Adem Genç, Balkan Naci İslimyeli, Bedri Baykam, Bubi, Devrim Erbil, Ergin İnan, Güngör Taner, Halil Akdeniz, Meriç Hızal, Nur Koçak, Özdemir Altan, Tomur Atagök, lin Onat, Yusuf Taktak ve cel Dönmez’in işleri yer alıyor.

Sergiye katılan sanatçıların, istenilen renk ve dokuları ortaya çıkaran, müze kalitesinde ve uzun ömürlü olarak basılmasını sağlayan kromojenik baskı tekniğiyle hazırladıkları ve ‘müdahale ettikleri’ işler, son aşamada yine sanatçı tarafından onaylanıp, numaralandırılarak ve imzalanarak sunuluyor.