kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

MuseumNext 2017’de Melbourne’da

1 Ağustos 2016

2009 yılından beri müzeciliğin ve müzelerin geleceğini sorgulayan ve bu konuyla ilgili bir alan yaratan MuseumNext konferansı 2017 yılında Melbourne’da düzenlecek. 15- 17 Şubat 2017 tarihleri arasında Australian Centre for the Moving Image‘da düzenlenecek konferans üç gün boyunca sunumlar, atölye çalışmaları ve tartışma platformları ile dolu bir program sunuyor.

Son 7 yıldır müzelerin geleceği ve sektörün gelişimine odaklanan konferans serisi için son başvuru tarihi 30 Eylül 2016 olarak açıklandı. Ana teması “Risk” olarak belirlenen konferansta müzecilik ve kütlür anlamında yaratıcılığın getirdiği riskler ve yeni fikirlerin önemi ele alınacak.

2009 yılından beri düzenlenen MuseumNext; müzeler, galeriler ve kültür mirası organizasyonları ile bir arada çalışıyor. Düzenlendiği yıldan bu yana 32 ülkeden 800 kişinin katılım gösterdiği konferans serisi, ilk kez Avusturalya’da düzenlenecek. 3 günlük etkinlik boyunca sektör profesyonelleri çeşitli sunumlara, atölyelere ve münazaralara katılabilecek.