kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Museums in Short Awards’tan çağrı

31 Mart 2017

Museums in Short Awards, 2012 yılından beri, yaygınlaşan müzelerin içeriklerinde kısa filmlerin değerinin farkına varılmasını amaçlıyor. European Museum Academy (EMA), Fondazione Brescia Musei and Cinema Nuovo Eden ve musil – Museum of Industry and Labour tarafından desteklenen yarışmaya son katılım tarihi 30 Nisan 2017.

Müzeler, 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren hazırlanmış olan videolar ile yarışmaya katılabilir. Yarışmaya katılmak isteyen müzeler, en fazla 10 dakika uzunluğunda, İngilizce dilinde ve İngilizce altyazılı olarak videolarını hazırlamalı. Video, 2 GB dosya boyutunu geçmemeli ve info@museumsinshort.eu adresine veri transfer servisleri aracılığı ile gönderilmeli.

Ödüller, iki kategoride sunulacak:

  • Museums in Short Award: müzeleri veya müzelerin aktivitelerini tanıtan 10 dakikalık kısa filmler ve sergilerde kullanınlan filmler
  • Public Special Mention: online kullanıcılar, website üzerinden online oylama platformu aracılığıyla seçtikleri video için oy kullanabilecek.