Müze Evliyagil’de yeni sergi: “Future Perfect”

11 Ekim 2019

Müze Evliyagil, 5 Ekim 2019 – 19 Ocak 2020 saatleri arasında ifa ve Goethe-Institut işbirliği ile, Angelika Stepken ve Philipp Ziegler küratörlüğünde düzenlenen “Future Perfect” başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor.

Sergi; Almanya’da yaşayan genç bir sanatçı neslinin önemli 15 temsilcisinin üretimlerinin bir araya getiriyor.

Sergide; kolaj, resim, heykel, fotoğraf, medya ve film alanında üretimler yapan, daha şimdiden birçok ödül kazanmış, uluslararası bienallere ya da Kassel’deki documenta’ya davet edilmiş, Alman veya Almanya’da yaşayan genç bir sanatçı neslini yansıtıyor. Nairy Baghramian, DAS INSTITUT (Kerstin Brätsch & Adele Röder), Mariana Castillo Deball, Dani Gal, Cyrprien Gaillard, Annette Kelm, Jutta Koether, Armin Linke, Antje Majewski, Henrik Olesen, Yorgos Sapountzis, Nora Schultz, Nasan Tur, Dahn Vo, ve Clemens von Medemeyer’in işlerinden oluşan bu sergi Almanya’nın çeşitli sanat üretimi pratiklerini izleyiciye sunuyor.

“Future Perfect” ismi dilbilgisel bir belirteç; bir eylemin gelecekteki bitişinin bir tahmini. Gelecekte nasıl yaşamış olacağız? Gelecek bizim hayal ettiğimiz gibi mi olacak? Sergideki işler geleceğe dair çeşitli imgelem, eylem ve oyun mêkanları tasarlıyor; bu işler güçlü deyimler tarafından şekillendiriliyor ve önemli toplumsal sorunları sanatsal kavramlara “çeviriyorlar”.

Sanatçılar:

Nairy Baghramian, DAS INSTITUT (Kerstin Brätsch & Adele Röder), Mariana Castillo Deball, Dani Gal, Cyrprien Gaillard, Annette Kelm, Jutta Koether, Armin Linke, Antje Majewski, Henrik Olesen, Yorgos Sapountzis, Nora Schultz, Nasan Tur, Dahn Vo, Clemens von Medemeyer