kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

“Müzeciler Sahne Arkasını Anlatıyor” programının yeni dönemi başlıyor

11 Ocak 2022

Müzecilik Meslek Kuruluşu Derneği (MMKD) tarafından 2016 yılından beri düzenlenen “Müzeciler Sahne Arkasını Anlatıyor” programının yeni dönemi başlıyor.

2022’nin ilk ayından itibaren iki haftada bir düzenlenecek program Zeynep Toy Büke ve Ayça Bayrak Uluğ koordinatörlüğünde, Seray Begüm Cimşit’in teknik desteğiyle devam ediyor.

Programın ilk etkinliğinde Ankara, Bursa, İstanbul ve İzmir’den davetli müzelerden konuşmacılarla küresel salgının müzeciliğe yansımaları konuşulacak. Programın “Müzecilik ve Pandemi” başlıklı ilk etkinliğinin konuşmacıları Nevin Apaydın Kaygusuz (Ankara Cin Ali Müzesi Kurucusu), Emek Yılmaz (Bursa Panorama 1326 Fetih Müzesi Sorumlusu), Fulya Kardeş Gülmez (İstanbul İş Sanat Tarih Çalışmaları Birimi Arşiv Yöneticisi) ve Efe Uygur (İzmir Key Museum Müdürü)

Sohbet formatında ilerleyecek etkinlikte katılımcılar, konuşmacılara merak ettiklerini sorma fırsatı da bulacak. Çevrimiçi gerçekleşecek etkinliğe katılım için 12 Ocak 2022 Çarşamba günü saat 17:30’a kadar form doldurulması gerekiyor. Konuşmaya erişim için bağlantı, formu dolduran kişilerin e-postasına konuşma öncesinde gönderilecektir.