kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Müzede Sahne 5. yılında

13 Ağustos 2021

Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), Sabancı Vakfı’nın katkılarıyla 17 – 22 Ağustos 2021 tarihleri arasında Müzede Sahne etkinliğini 5. kez düzenliyor.

Emre Koyuncuoğlu’nun sanat yönetmenliğinde gerçekleştirilen ve her yıl bir tema etrafında gösteri sanatları alanındaki eserleri buluşturan Müzede Sahne’nin bu yılki başlığı “Şimdi ve Buradayız Aşkım!” olarak belirlendi. Dünyanın geçirdiği zorlu sürece beraber bakıp yaraları topluca sarma çağrısında bulunacak Müzede Sahne kapsamındaki eserler müzenin farklı noktalarında izleyiciyle buluşacak.

Müzede Sahne’nin programında Meltem Cumbul’dan “Ben ‘Sevgili Milena’”; Dot’tan “Sesin Resmi”; SFRPZTF’den “Eylül”; Talimhane Tiyatrosu’ndan “Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince, Ama Şimdi İyi”; Versus Tiyatro’dan “Kreutzer Sonat”; Linet Şaul, Bülent Oral, Faran Suyolcu ve Ayşe Lebriz Berkem’den “Shakespeare’le Aşk ve Müzik”; Özden Karakışla’dan “Kadın Dilinden Masallar” ve Tatavla Sahne’den “Rahvan Giden Atlılar” oyunları yer alıyor.

Festival, Ebru Nihan Celkan imzalı metni sahnede okuyacak Tilbe Saran’ın konuşmasıyla açılıyor. Programda ayrıca Duygu Dalyanoğlu’nun moderatörlüğünde “Gösteri Sanatlarında Kapsayıcılık ve Dayanışma” ve Cemre Baytok’un moderatörlüğünde “Çoğulcu Kültür için Yaratıcı Dayanışma Nasıl Üretilir?” konulu paneller gerçekleştirilecek. Oyuncu, yazar ve yönetmen Nadir Sönmez, “Peki” adlı oyun okuması, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanatçıları ise Birhan Keskin’in “Y’ol” kitabından şiir okumasıyla Müzede Sahne’nin konukları olacak.