kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

My French Film Festival 2019 başlıyor

18 Ocak 2019

2018 yılında 12 milyon izlenme sayısı ile dünyadaki sayılı online film festivalleri arasına giren ilk online frankofon sinema festivali My French Film Festival18 Ocak 2019’da başlıyor.

Bir ay sürecek olan My French Film Festival boyunca genç Fransız sinemasının en yetenekli yönetmenlerinin kısa ve uzun metrajlı filmleri internet üzerinden izlenebilecek. Unifrance tarafından bu yıl 9.‘su düzenlenen My French Film Festival’de 6 konuda toplam 28 kısa ve uzun metrajlı film gösterilecek.

Her zaman olduğu gibi bu yıl da tüm filmler MyFrenchFilmFestival.com platformu üzerinden, bilgisayar, tablet ya da akıllı telefonlar ile izlenebilecek.

Jüri üyeliğini Houda Benyamina, Coralie Fargeat, Mikhaël Hers, Kim Nguyen, Jaco Van Dormael’in yapacağı festival sonunda 3 ödül sahibini bulacak: Sinemacılar Ödülü, online oylama sonucu belirlenecek Halk Lacoste Ödülü ve Uluslararası Basın Ödülü.