kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Nesrin Esirtgen Collection, The BMW Art Guide’da

14 Ekim 2016

2012 yılından beri Independent Curators tarafından yayınlanan The BMW Art Guide, koleksiyonerlerin kişisel çağdaş sanat koleksiyonlarını sanatseverler ile bir cep rehberi aracılığıyla buluşturuyor. The BMW Art Guide sayesinde sanatseverlerin yeni koleksiyonları takip etmesi ve çağdaş sanatın farklı örneklerini bulması mümkün.

The BMW Art Guide’ın 4. edisyonu ise 43 ülke ve 180 şehirde bulunan 256 adet kişisel koleksiyonlara ait çağdaş sanat eserini içeriyor. The BMW Art Guide’ın 4. edisyonunda Nesrin Esirtgen koleksiyonu da yer alıyor.

20 yılı aşkın sürdürdüğü koleksiyonculuğunun ardından, 2011 yılında kurduğu Nesrin Esirtgen Collection adlı sanat mekanında koleksiyonunu geliştirmeyi ve paylaşmayı hedefleyen Esirtgen, koleksiyonu geliştirerek günümüz sanatını ve bu alanda çalışan sanatçıları da desteklemeyi hedefliyor.

BMW Group ve Independent Collectors ortak ürünü olan bu proje, çağdaş sanat koleksiyonerliğinin ve koleksiyonlarının tanıtımını hedefliyor.