kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Nevin Aladağ’ın yeni enstalasyonu Emscherkunst 2016’da

3 Haziran 2016

4 Haziran – 18 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek Emscherkunst 2016’da sanatçı Nevin Aladağ’ın bir enstalasyonu sergilenecek. Aladağ, Ermeni bir pilot tarafından Ağrı Dağı’nda bulunduğu düşünülen Nuh’un Gemisi’nin metaforik baskılarını Dortmund bölgesine yerleştirecek.  Sanatçı, eserinde 60’tan fazla ve 2 metreden yüksek 4 ayaklı beton dalgakıran kullanıyor. 4 ayaklı dalgakıranlar ise günümüzde güvenli limanlar için kullanılmakta olup, Ağrı Dağı’nın sağlamlığını sembolize ediyor. Aynı zamanda Dalgakıran enstalasyonu,  felaketlerden sonra geriye kalan yeniden başlama umuduna da referans veriyor.

3. Emscherkunst çağdaş sanat sergisi, 50 km’lik bir alana yayılarak Holzwickede, Dortmund, Castrop-Rauxel, Recklinghausen ve Herne kentlerinin çevrelediği bölgede düzenlenecek. Emscherkunst, Ruhr bölgesindeki yaşam alanlarına yayılan bir trienal olarak ortaya çıkmıştı. Sergi, bölgenin endüstriyel gelişim ile birlikte yaşadığı değişime de odaklanacak.