Nezaket Ekici Graz’da karma sergide

5 Ekim 2016

CMRK üyesi Künstlerhaus, Halle für Kunst & Medien tarafından 25 Eylül – 20 Kasım 2016 tarihleri arasında Avusturya’nın Graz kentinde “Yes, but is it performable? Investigations on the Performative Paradox” isimli bir karma sergi düzenleniyor.  Sergiye Türkiye’den Nezaket Ekici de katılacak.

Yes, but is it Performable? Investigating the Performative Paradox” sergisi, sürekli bir gelişim içerisinde olan deneyimsel bir etkinlik. Künstlerhaus sanatçıları mevcut durumların edimsel gelişimi ile ilgili çalışmalar yapmaları için Graz’a davet ediyor. Etkinlik süresince her çarşamba günü 2-3 adet yeni iş sergiye dahil edilecek. 12 Kasım günü ise serginin tüm parçaları tamamlanmış olacak.

CMRK, Camera Austria, Künstlerhaus, Halle für Kunst & Medien (KM–), < rotor > ve Grazer Kunstverein adlı 4 çağdaş sanat kurumunun oluşturduğu Graz temelli bağımsız bir sanat ağıdır.

Pi Artworks sanatçıları arasında yer alan Nezaket Ekici’nin eserleri Haus am Waldsee, Kunstverein Augsburg, İstanbul Modern, De Bond, Cultuurcentrum Brugge gibi birçok müze ve galeride sergilendi.  Sanatçının yapıtlarının bulunduğu koleksiyonlar arasında The Artist Pension Trust (ABD), Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi (Türkiye), The Foundation Frances (Fransa), Kunstmuseum Heidenhelm (Almanya), Marta Herford (Almanya), Montréal Museum of Fine Arts (Kanada), Pamplona Cultural (İspanya) ve Vehbi Koç Vakfı (Türkiye) bulunuyor.