kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Nilbar Güreş Coup de Ville 2020’de

7 Ekim 2020

Belçika’da Sint-Niklaas‘ta gerçekleşen Coup de Ville‘in 2020 edisyonu ‘Chasing Flowers’ başlığı ile 11 Eylül – 11 Ekim 2020 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Sergide Türkiye’den Nilbar Güreş de yer alıyor.

Coup de Ville 2020, dördüncü edisyon olan ‘Chasing Flowers’ bir çiçek arayışıdır. WARP’ın kuruluşundan beri ilk defa belirli bir konu etrafında şekillendirilen sanatçılar; çiçeği doğa ve kültürü bir araya getiren eşsiz bir sembol olarak ele alır. Asıl soru ise, ekonomik değerin yanı sıra sanat aracılığı ile ekolojik ve sosyal değerlerin risk edildiği bir alanın nasıl yaratılabileceğidir.

Coup de Ville 2020; yeni mekâna özgü yaratımları, tarihsel sanat eserleri ve azımsanan sanatçı külliyatlarını bir araya getirerek, tüm şehri sarmalayan konsepte – güzellikten ekonomiye, göçe, reprodüksiyona kendi bakış açılarını dâhil ediyor. Ziyaretçiler kamusal ve özel alanları, tarihsel sembolik yapıları, gizli bahçeleri ve tanımlanmamış alanları tüm potansiyelleri ile keşfediyor.