kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Nilbar Güreş The Atlantic Project’te

5 Ekim 2018
The Atlantic Project28 Eylül – 21 Ekim 2018 tarihleri arasında Tom Trevor küratörlüğünde “The Atlantic Project: After the Future” başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergiye Türkiye’den Nilbar Güreş de davet edildi. Nilbar Güreş’in yeni eser üretimine SAHA destek verdi.

“After the Future”, Plymouth’un çeşitli kamusal alan ve açıkhavada düzenlenen pilot bir güncel sanat festivali. Plymouth ve çevresindeki görsel sanatların eleştirel profilini arttıracak uluslararası düzeyde önemli bir etkinliği denemenin yanı sıra “The Atlantic Project”,  çeşitli izleyici kitleleri için yöreye dair ve yöreye özgü farklı bir deneyim sunmayı amaçlar.

Nilbar Güreş, Plymouth’ta geçirdiği zaman süresince mültecilere güvenli bir alan sağlayan Devon & Cornwall Refugee Support ve Plymouth’taki Kürt toplululuğuyla kurduğu diyalogdan yola çıkarak bir fotoğraf serisi üzerine çalıştı. Sanatçının yerel katılımcılarla birlikte oluşturduğu fotoğrafları, Armada Way boyunca büyük ölçekli billboardlar aracılığıyla sergileniyor; Plymouth’ta yaşayan azınlık ve mültecilerin günlük yaşamlarında karşı karşıya kaldıkları ‘yabancıllık’ deneyimlerini sorguluyor.