kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Node Center’dan galeri yöneticileri için online kurs

22 Ocak 2019

Node Center, sanat galerisi yöneticileri için dört haftalık bir online kurs düzenliyor. 7 – 28 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek kurs için son başvuru tarihi 4 Şubat 2019.

Galeri yöneticisi, bir galerinin hem sanatsal gelişiminde hem de finansal refahında galerinin başarısından sorumlu kişidir. Bu kurs,  ticari bir galerinin nasıl işlediğine dair pratik bir yaklaşım sunuyor ve başarılı bir şekilde kendinizi geliştirmek ve yönetmek için size temel bilgileri vermeyi amaçlıyor.

Program, bir galeri yöneticisinin ana görevlerini ve galeri işlemlerinin farklı yönlerini ele alıyor. Öncelikle, işletme kimliğini geliştirmek için stratejilerle başlanılacak ve galeri ile sanatçı havuzu arasındaki ilişki keşfedilecek. İkinci olarak, pazarlamanın rolü ve satışta daha fazla başarı için nasıl harekete geçirilebileceği analiz edilecek. Üçüncü oturumda, günlük idare ve envanter tutma dahil olmak üzere ofis organizasyonu incelenecek. Son olarak, sanat eseri üretiminden müşteriye teslimatına kadari, bir yöneticinin gözetimi altındaki lojistik görevlere odaklanılacak.