kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Node Center’dan sanat eleştirmenliği ve yazarlığı üzerine online kurs

7 Ağustos 2018

Node Center, sanat eleştirmenliği ve yazarlığı için 4 haftalık bir online kurs düzenliyor. 6 – 27 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan kurs için son başvuru tarihi 3 Eylül 2018.

Sanat eleştirmenliği, dinamik ve canlı bir sanat sahnesi ve geleneğinin gelişimi için oldukça mühim. Küratöryel ve sanatsal uygulamalarda eleştirel bir zihniyetle birlikte iyi yazma becerisi, hibe için başvuru, bir sergi projesi sunumu, kataloglar, basın bültenleri ve sergideki sanat eserleri hakkında metinler yazma gibi birçok düzeyde bir gereklilik.

Bu kursta kısa sanat eleştirisi makaleleri yazılacak ve bir görüşün kesin ve açık bir biçimde nasıl ifade edileceği, sanatın ve sanatın sergilenmesinin nasıl anlamlı bir biçimde analiz edileceği ve değerlendirileceği öğretilecek. Farklı kaynakların (sanat dergileri, gazeteler, bloglar vb.) yanı sıra bir dizi önemli metotlar tartışılacak.