kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Nuri İyem Resim Ödülü için başvurular başladı

5 Mayıs 2022

Evin Sanat Galerisi tarafından 2006 yılından beri Nuri İyem’i anmak ve Türkiye’deki genç ressamları desteklemek için düzenlenen Nuri İyem Resim Ödülü‘nün 16.‘sı bu yıl verilecek.

Başvurular bu yıl iki aşamalı olarak gerçekleşecek. İlk olarak 5 – 12 Mayıs 2022 tarihleri arasında internet sitesinde yer alan başvuru formu doldurulacak. Ardından açıklanacak listedeki katılımcılardan eserlerini 25 Mayıs – 3 Haziran 2022 tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi’ne teslim etmeleri isteniyor.

2022 yılı seçici kurulunda Dr. Öğr. Üyesi Fırat Arapoğlu, Gamze Büyükkuşoğlu, Cansen Ercan, Memet Güreli, Ümit İyem, Prof. Dr. Erhan Karaesmen, Temür Köran, Prof. Dr. Burcu Pelvanoğlu ve Feyyaz Yaman bulunuyor.

Seçici kurul tarafından belirlenen sanatçıya bu yıl 15.000 TL para ödülü ve Nuri İyem Resim Ödülü’nü simgeleyen, Prof. Rahmi Aksungur tarafından özel olarak üretilen bronz heykel verilecek. Evin Sanat Galerisi’nin kurucusu Evin İyem’in anısına Evin İyem Jüri Özel Ödülü adı altında verilmeye başlanan; yine jürinin belirleyeceği bir katılımcıya ise 7.500 TL para ödülü ve seramik sanatçısı Nasip İyem’in bir yapıtının bu ödül adına özel olarak hazırlanmış röprodüksiyonu hediye edilecek.

“Nuri İyem Resim Ödülü” ve “Evin İyem Jüri Özel Ödülü” kazananlarına ödülleri 16 Haziran’da açılacak Nuri İyem Resim Ödülü 2022 sergisinde verilecek. Nuri İyem Resim Ödülü 2022 sergisi, 7 Temmuz 2022 tarihine dek Evin Sanat Galerisi’nde görülebilecek.