kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

O’ART Sanat Yarışması her disiplinden genç sanatçılara açık çağrı yapıyor

29 Nisan 2016

Geçtiğimiz yıl, Odeabank’ın Etiler şubesinin 2. katında açılan sanat platformu O’Art, genç yeteneklere destek olmak amacıyla her disiplinden 35 yaş altı tüm sanatçılara açık olacak bir sanat yarışması başlatıyor. Yarışmada konu, teknik ve ebat sınırlaması bulunmuyor. Başvurular 15 Haziran‘a kadar devam ediyor.

Odeabank Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörü Aslı Alıveren, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü’nden Prof. Aydın Ayan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü / AICA International Sansür Komisyonu Başkanı Doç. Dr. Burcu Pelvanoglu, sanatçılar Emre Zeytinoğlu ve Genco Gülan, Yeditepe Üniversitesi Sanat Yönetimi Bölümü’nden Doç. Dr. Marcus Graf ve O’Art Sanat Yönetmeni Özlem Alıcı’dan oluşan jürinin belirleyeceği 5 isim, başarı ödülü ile ödüllendirilecek. 22 Eylül 2016 tarihinde yapılacak sergi açılısında ilan edilecek olan kazananlar, 10’ar bin TL para ödülünün de sahibi olacak.