kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

OJ’da yeni sergi

30 Mayıs 2017

Disiplinlerarası sanatçı topluluğu ve sergi alanı olarak faaliyetlerini sürdüren OJ, Monia Ben Hamouda ve Michele Gabriele’nin ilk duo sergisine ev sahipliği yapıyor. İkilinin İstanbul’da gerçekleştirecekleri  “It won’t only kill you, it will hurt the whole time you’re dying” adlı sergileri, 24 Mayıs – 7 Haziran 2017 tarihleri arasında görülebilir.

1991 Milano doğumlu Monia Ben Hamouda Milano, Helsinki ve Tunus arasında yaşayıp çalışıyor. Seçilmiş sergileri arasında; New Scenario’nun “H O P E” projesi, Dresden DE; PANE project’in ev sahipliği yaptığı ilk solo sergisi “Miranda”, Milan IT ve Michele Gabriele kürasyonunda gerçekleşmiş “You would like that we were not here. But we are too emotionally absorbed by the homesickness of places that we’ll see only from the windows of our Bentleys”, Milan IT, yer almakta.

1982 Milano doğumlu Michele Gabriele de Milano’da yaşayıp çalışıyor. Seçilmiş sergileri arasında; “The Missing Link”, Fondazione Pini / 77, Milan IT; New Scenario’nun 9. Berlin Bienali’nde gerçekleştirdiği “Body Holes” sergisi, ve “They are standing there, under the weather, totally waterproof or comepletely wet”, Konstanet, Kunstihoone Art All, Tallinn EW, yer almakta.