kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

OMM Eğitim Programı kış döneminde devam ediyor

23 Aralık 2019

Odunpazarı Modern Müze (OMM), çocuklar, öğrenciler, gençler, yetişkinler ve aileler için, farklı yaş grupları ve ilgi alanları dikkate alarak tecrübeli eğitim ekibiyle birlikte tasarlanan eğitim programlarına devam ediyor. OMM Eğitim Programı, kış dönemi boyunca yenilenen içeriğiyle katılımcılarını bekliyor.

Müzeyi ve kaynaklarını herkes için öğrenme olanağına dönüştürmeyi, kültürel gelişimi artırmayı ve gençlerin sanatsal birikiminin güçlenmesini hedefleyen OMM’un kış dönemi eğitim programında rehberli turlar, atölye çalışmaları, yetişkin programları, sanatçı atölyeleri, seminerler, yoga etkinlikleri ve aile programları yer alıyor.

 Sanatçı Atölyeleri

Sanatçılar ile tanışmayı ve birlikte üretmeyi hedefleyen sanatçı atölyelerinin kış dönemi programında 14-15 Aralık 2019 ve 25-26 Ocak 2020 tarihlerinde Tunca Subaşı ile “Yemeğin Hafızası” Gastronomi Atölyesi, 15 Şubat 2020 tarihinde ise Seçkin Pirim ve Ebru Döşekçi ile Heykel Atölyesi yer alıyor. Yeni bakış açıları kazandırmaya odaklanan programda her sanatçı kendi atölye sürecinden izleri programına taşıyor.

Yılbaşı ve Yarıyıl Tatiline Özel Genç ve Çocuk Programları

Gençler ve çocuklara yönelik, farklı yaş gruplarına özel olarak hazırlanan atölye çalışmalarının kış sezonunda yeni yıl kutlamalarına özel atölye çalışmalarının yanı sıra yarıyıl tatilini sanatla iç içe geçirmek isteyenler için de özel atölye çalışmaları yer alıyor. Öne çıkan etkinlikler: Yılbaşı Atölyesi (4-6 Yaş, 7-10 Yaş ve 11-14 Yaş), Müzeden Masallar Atölyesi (4-6 Yaş), Yarıyıl Tatiline Özel Oyuncak Atölyesi (4-6 Yaş), Yarıyıl Tatiline Özel Müzecilik Oyunu Atölyesi (7-10 Yaş ve 11-14 Yaş), Çocuklar İçin Yoga (4-6 Yaş ve 7-10 Yaş), Çocuklar İçin Heykel Atölyesi (7-10 Yaş), Çocuklar için Müzik ve İleri Dönüşüm Atölyesi (7-10 Yaş), Çocuklar İçin Gölge Atölyesi (11-14 Yaş).

Rehberli Turlar

Çocuklar, gençler, öğrenciler, yetişkinler, aileler ve 65 yaş üstü büyüklere özel, farklı anlatım teknikleri ile eserleri yakından tanımak için tasarlanan rehberli turlardan ziyaretçiler tüm yıl boyunca yararlanabilecek. Uzman rehberler eşliğinde gezme olanağı sunan OMM rehberli turları ile ilgili rezervasyon ve detaylı bilgi için ziyaretçiler egitim@omm.art adresinden iletişime geçebilir.

Aile Programları

Aile Programı kapsamında gerçekleşecek atölyelerde aileler, çocukları ile birlikte sanat dolu bir hafta sonu geçirme imkanı bulacak. Farklı yaş gruplarına özel olarak hazırlanan programa en az 3 en fazla 8 çocuk, ailesinden bir yetişkinle beraber katılabilecek. Aile Atölyesi başlıkları arasında: Yılbaşı Atölyesi, Müzeden Masallar Atölyesi ve Işık Atölyesi yer alıyor.

Müzede Yoga Buluşmaları

Giriş seviyesinde hazırlanan ders programı ile “Müzede Yoga Buluşmaları” yogaya başlamak isteyenleri veya profesyonel yoga severleri OMM’a davet ediyor. Müzenin mistik atmosferinde bu eşsiz deneyimi yaşamak isteyenler için özel olarak hazırlanmış yoga programı yıl boyu her Cuma saat 18.30-19.45 arasında gerçekleşecek.