kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

OMM ve İş Yatırım’dan üniversite öğrencilerine yönelik seminer serisi

4 Şubat 2020

OMM – Odunpazarı Modern Müze, müzeyi ve kaynaklarını herkes için öğrenme olanağına dönüştürme hedefiyle İş Yatırım desteğiyle “Çağdaş Sanat ile Geleceğe Yatırım” başlıklı yeni bir seminer programını hayata geçiriyor.

OMM Eğitim Programları kapsamında sunulacak seminerlerin ilki 15-16 Şubat 2020 tarihlerinde OMM’da gerçekleşecek.

OMM, bu seminer programı aracılığıyla sanatın tüm aktörleri ile çağdaş sanat piyasasının gelişmeleri üzerine konuşarak güncel dinamikleri hakkında bilgi vermeyi amaçlıyor. Ücretsiz gerçekleşecek seminerlerle Eskişehir ve farklı şehirlerden başta güzel sanatlar, mimarlık, ekonomi, iletişim gibi farklı bölümlerin öğrencileriyle buluşmayı hedefleyen programla kariyerini bu alanda geliştirmek isteyen ya da bu alana ilgi duyan gençlere ulaşmayı hedefliyor.

Her gün üçer başlık sunularak, 2 günde tamamlanacak olan programda, Çağdaş Sanat Nedir ve Ne Değildir? Türkiye’de Modern ve Çağdaş Sanatın Dünü ve Bugünü; Sanat ve Ekonomi İlişkisi; Sanatçı Hakları ve Belgeleri; Sanat Sahnesinin Başlıca Aktörleri; Koleksiyonerlik ve Müzayedecilik dâhil olmak üzere altı başlık işlenecek.

Alanında uzman isimler öğrencilerle buluşuyor

Yıl boyu devam edecek seminerlerde Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi / Sanat Tarihi Bölümü / Batı Sanatı ve Çağdaş Sanat Anabilim Dalında doktor öğretim üyesi Selda Alp, Bilgi Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Aylin Seçkin, Mixer Çağdaş Sanat Galerisi Direktörü Bengü Gün, sanat yöneticisi Saliha Yavuz, koleksiyoner ve iş insanı Saruhan Doğan, Artam Antik AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Olgaç Artam ve sanatçı Taner Ceylan dâhil olmak üzere alanında uzman akademisyenler ve sanat dünyasının yetkin isimleri konuşmacı olarak programa dahil olacaklar.

OMM Eğitim Programları ve İş Yatırım tarafından kariyerini sanat alanında devam ettirmek isteyen öğrenciler için özel olarak tasarlanan “Çağdaş Sanat ile Geleceğe Yatırım” programı, katılımcılara bölümlerinde aldıkları teorik bilgiler ışığında, günümüz sanat piyasası dinamikleri ve işleyişine hakim olmaları için yön vermeyi amaçlıyor.