kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

OMM ve İş Yatırım’dan yeni eğitim programları

17 Aralık 2021

Odunpazarı Modern Müze (OMM), İş Yatırım iş birliğiyle Ekim ayından başlayarak gerçekleştirdiği sürdürülebilirlik ve dijital sanat odaklı eğitim programlarına iki yeni başlık ekleyerek devam ediyor.

Dijital Sanat Söyleşileri, 11 Aralık 2021 – 22 Ocak 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek ve “Yakın Gelecek” başlıklı podcast serisi ise bugünden itibaren Spotify üzerinden dinlenebilir. 

Dijital sanat teknikleri, üretimi ve sergilenmesi üzerine yeni perspektifler sunan Dijital Sanat Söyleşileri, bu alanlarda gerçekleştirdikleri çalışmalarıyla dikkat çeken Ebru Yetişkin, Candaş Şişman, Hande Şekerciler ve Arda Yalkın (HA:AR), Ferdi Alıcı (Ouchhh), Bager Akbay ve Ceren Taşkent Acarol’un katılımıyla OMM’da gerçekleşiyor.

“Yakın Gelecek” podcast serisi, aralarında Bego Demir (Bego Jeans Kurucusu), Eren Öztürk (S360 Stratejik Öğrenme ve Liderlik Direktörü), Işık Güner (Botanik Ressamı), Kıvılcım Pınar Kocabıyık (Yuvam Dünya Derneği Yönetim Kurulu Başkanı), Özgül Öztürk Aksu (Mimar) ve Türker Yücesoy (Vegan Kasap Limonita Kurucu Ortağı) gibi sürdürülebilirlik kavramına farklı noktalardan yaklaşan konuklarla, bu konu hakkında çeşitli perspektifler sunmayı hedefliyor.

OMM Editoryal Direktörü Büşra Erkara moderatörlüğünde gerçekleşen seride, önümüzdeki 25 yıl içinde dünyanın hâlâ yaşanabilir bir yer olması umuduyla, içinde bulunduğumuz binalardan giydiğimiz kıyafetlere, türümüzün yakın geleceğinden çevre politikalarına uzanan fikir egzersizleriyle “Nasıl daha iyi bir gelecek yaratabiliriz?” ve “Neden yaratmalıyız?” sorularının cevabı aranıyor.