kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Onmetrekare Karma Sergisi, Sanat Enstitüsü’nde

1 Ekim 2018

Kadıköy’de alternatif bir sanat atölyesi olan Sanat Enstitüsü, 8 Eylül – 8 Ekim 2018 tarihleri arasında Onmetrekare Karma Sergisi’ne ev sahipliği yapıyor. Toplamda 14 metrekarelik bir alanının 10 metrekarelik bir bölümünde yer alan sergi, farklı disiplinlerde ve farklı kavramlar üzerine çalışan 14 sanatçıyı bir araya getiriyor.

Sergide yer alan sanatçılar; Adekan, Aras Yazıcı, Aslıhan Mumcu, Begüm Mütevellioğlu, Emre Tura, Fatmanur Atik, Furkan Öztekin, Hamide Aydın, Hatice Gül, Kübra Ayyıldız, Orhan Akgöz, Selin Yağmur Sönmez, Serdar Oruç ve Ufuk Ülker.

Sanatçılar, sanatın toplumda düşürüldüğü duruma karşı bir duruş sergilemek amacıyla küçük, samimi, alternatif ve bağımsız bir mekanda birbirinden farklı çalışmalarını yeni bir bütünlük içerisinde bir araya getiriyor.

Serginin toplumsal işlevini yerine getirmesi amacıyla sergi süresince sanatçılarla halka açık sergi söyleşileri yapılması planlanıyor. Sanatçılar, pazar günleri 15:00-19:00 saatleri arasında sergi mekanında bir araya gelecek ve izleyicilerle çalışmaları üzerine konuşacak.