Open Engagement 2017 başvuruları başladı

7 Ekim 2016

Önümüzdeki yıl 21 – 23 Nisan 2017 tarihleri arasında “Justice” (Adalet) başlıyla Chicago‘da düzenlenecek Open Engagement 2017 konferansı için başvurular başladı. Konferansa; yerel ve uluslararası tüm sanatçılar, aktivistler, akademisyenler, kültür üreticileri, yöneticiler, küratörler, eğitimciler, yazarlar ve sanat ile ilgili alanlarda çalışan kişiler başvurabiliyor. Bu yıl Romi Crawford and Lisa Lee eş küratörlüğündeki konferansın katılımcıları arasında ayrıca Theaster Gates, Maria Gaspar, Maria Varela ve Laurie Jo Reynolds da yer alacak. Başvurular 31 Ekim 2016 tarihine kadar devam ediyor.

2007 yılından beri düzenlenen Open Engagement (OE), tüm dünyada sanatçılara yönelik düzenlenen en geniş kapsamlı konferanslar arasında yer alıyor. Son dönemlerde sanatçılar ve aktivistler göç, beslenme yetersizliği, barınma sorunu, kent planlaması, kentsel dönüşüm, polis şiddeti gibi konularda sıklıkla çalışmalar yürütüyorlar. Konferans kapsamında da sanatçıların bu tür konulara nasıl katkı sağlayabileceği; bu konuların adalet çerçevesinden nasıl inceleneceği ele alınacak.

Open Engagement 2017 bu yıl Chicago’da yer alan The School of Art & Art History at the University of Illinois işbirliğiyle düzenleniyor.