kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

“Ot”, Cumhuriyet Müzesi Sanat Galerisi’nde

10 Mayıs 2018

Cumhuriyet Müzesi Sanat Galerisi, 8 – 25 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek “Ot” başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergide farklı disiplinlerde üretim gerçekleştiren sanatçıların çalışmaları bir araya geliyor.

Öznur Güzel Karasu’nun küratörlüğündeki sergide yer alan sanatçılar arasında  Ali İbrahim Öcal, Ayşegül Süter, Çağrı Saray, Ekin Saçlıoğlu, Elif Çelebi, Ezgi Tok, Guido Casaretto, İnci Deniz Ilgın, İrem Tok, Kerem Ozan Bayratar, Neriman Polat, Uğur Cinel ve Uygar Demoğlu var.

Sergi, doğanın ayrıntısına, insanın verdiği zarara rağmen var olma çabasındaki farklı yaşam formlarına, asıl olarak da kendi yaşamlarımıza bir bakış niteliğinde. Görmezden geldiğimiz, önemsemediğimiz şeylerin, varlığımızda ne denli büyük bir yere sahip olduğunun manifestosu.

Sergide yer alan sanatçılar, doğadan kopuşumuzun temelinde yatan nedenleri, tüm bu kopuş sürecinin toplumsal dönüşümümüzdeki etkilerini araştırıyor, gündelik hayatımızdan giderek soyutlanan farklı yaşam biçimlerine odaklanıyorlar.