kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Panel: 26 Nisan Dünya Fikri Mülkiyet Gününde Telif Hakları

26 Nisan 2021

Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’ne (WIPO) üye ülkeler tarafından her yıl 26 Nisan Dünya Fikri Mülkiyet Günü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Telif Hakları Genel Müdürlüğü, 26 Nisan Pazartesi günü 14:30 – 16:00 saatleri arasında çevrimiçi olarak “26 Nisan Dünya Fikri Mülkiyet Gününde Telif Hakları Paneli”ni düzenliyor.

Genel Müdürlük, telif hakları alanında toplumsal bilincin artırılması ve korsanlıkla mücadele konusunda her yıl olduğu gibi bu yıl da paydaş kurumların desteği ve işbirliği ile pek çok çalışma yürütüyor. Telif Hakları Genel Müdürü Dr. Ziya Taşkent‘in moderatörlüğünde gerçekleşecek panelde “Müzik Eseri Haklarının Korunması ve Eseri Pazarlama Yöntemlerinin Gelişimi” başlıklı konuşmasıyla MSG Yönetim Kurulu Başkanı Candan Erçetin, “Yaratıcı Kültür Endüstrilerinde Girişimcilik Ekosistemi” başlıklı konuşmasıyla Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Erman M. Demir ve “Toplumda Telif Hakları Algısı Araştırması Sonuçları” başlıklı sunumuyla Telif Hakları Genel Müdür Yardımcısı Fatoş Altunç yer alacak.