kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Panel: “Gençliği Yaratıcı Ekonomiye Hazırlamak: Dünyada ve Ülkemizde Kuluçka Merkezleri ve Girişimcilik” 

15 Haziran 2021

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Telif Hakları Genel Müdürlüğü, 17 Haziran 2021 Perşembe günü saat 14.00’te “Gençliği Yaratıcı Ekonomiye Hazırlamak: Dünyada ve Ülkemizde Kuluçka Merkezleri ve Girişimcilik” başlıklı çevrimiçi paneli düzenliyor.

Başkent Üniversitesi Yaratıcı Kültür Endüstrileri Araştırma ve Uygulama Merkezi’nden Dr. Erman M. Demir‘in moderatörlüğünü üstlendiği panelde, Inogart Art’tan Dr. Ali Ercan Özgür, Viveka’dan Emin Okutan, ATOM Kuluçka Merkezi’nden Dr. Emek Kepenek, Ankara Bilim Üniversitesi’nden Dr. Serra Sezgin ile MobGe’den Özgür Taşkın konuşmacı olarak yer alacak.

Panelde, yaratıcı endüstriler alanında ülke olarak sahip olduğumuz potansiyelin ortaya konması, gençlerin yaratıcı ekonomiye kazandırılması ve içinde bulunduğumuz dijital bilgi çağında dünyadaki hızlı dönüşümün gerisinde kalmadan yeni gelişen iş modelleri oluşturma ve yaratıcı endüstrilerde girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi gibi başlıklar konuşulacak.