kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Panicattack Duo Bloomberg New Contemporaries’da

17 Temmuz 2018

Birleşik Krallık’ın Liverpool şehrinde gerçekleşen Bloomberg New Contemporaries, bu yıl 14 Temmuz 2018 — 31 Ocak 2019 tarihleri arasında düzenleniyor. Etkinliğe bu yıl davet edilen sanatçılar arasında Naz Balkaya ve Emilia Demetriou’dan oluşan Panicattack Duo da var. Sanatçıların eser üretimine SAHA destek oldu.

Panicattack Duo, çift kişilik yataktan oluşan mobil atölyeleri üzerinde sözlü ve performatif olarak bir dizi konuşmalar gerçekleştirecek.

İkili, “Nothing Really Mattress” olarak adlandırdıkları performanslarında,  göç ve ev, sınıf ve azınlıklar, xenofeminism, yeni muhafazakarlığın eleştirisi ve neoliberal ataerkilliğin karşısında millennial olmanın yan faydaları gibi çeşitli konular etrafında sohbetler ve tartışmalar sürdürecekler. Eser aynı zamanda günlük hayata atıfta bulunarak yazma, resim yapma, ses çıkarma, bedeni dengede tutma, sesli okuma, objelerle birlikte veya tek başına poz verme, fotoğraf çekme gibi şiddet içermeyen performatif eylemler içerecek.