kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Paribu, İKSV Alt Kat’a sponsor oldu

13 Mayıs 2020

Türkiye’nin en yüksek hacimli dijital varlık işlem platformu Paribu, çocukların ve gençlerin eğitimine yatırım yapmayı sürdürerek İKSV Alt Kat’a sponsor oldu.

2019 yılında açılan İKSV Alt Kat; bir yılda 2800’den fazla çocuk, genç, ebeveyn, kültür-sanat profesyoneli ve sanatçının katıldığı programlar düzenledi. Yürüttüğü projeler kapsamında 270’ten fazla etkinlik ve atölye düzenleyen İKSV Alt Kat, Nisan ayından bu yana çocuklara, gençlere ve kültür sanata erişimi kısıtlı gruplara Paribu sponsorluğunda sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayınlarla ulaşıyor. İKSV Alt Kat Instagram hesabında gerçekleştirilen canlı yayınlar Mayıs ve Haziran aylarında da devam edecek.

Ayrıca tedbir döneminin sona erip İKSV Alt Kat’ın açılmasıyla Paribu’nun desteğiyle gerçekleştirilen atölye programları ve dijital içerikler de 2021 yılı Mart ayının sonuna dek sürecek.

Paribu ve İKSV Alt Kat iş birliğiyle çocukların kültür ve sanat alanında yeni kişiler, fikirler, rollerle karşılaşmaları ve farklı beceriler geliştirmeleri sağlanacak. Hayal etmelerine, tasarlamalarına ve yaratıcılıklarını kullanmalarına olanak sağlayan etkinlikler düzenlenerek çocukların başarılı, kararlı, duyarlı, kendine güvenen ve girişken bireyler olabilmeleri için çalışmalar yürütülecek.

Sponsorluk ile daha çok çocuğun kültür sanatla buluşturması hedeflenirken yapılan araştırmalar erken yaşlarda kültür sanat etkinliklerine katılmanın çocukların yaratıcılık, soyut ve kavramsal düşünme, kendini ifade etme becerilerinde olumlu etkiler yarattığını ortaya koyuyor.

İKSV Alt Kat dijital faaliyetlerini hızlandırıyor

Paribu sponsorluğundaki faaliyetlerine başlayan İKSV Alt Kat, son dönemde çocukların daha fazla evde kalması sebebiyle, faaliyetlerini dijital platformlarda sürdürüyor.

İKSV Alt Kat, Instagram hesabı üzerinden çocuklar ve aileler için Paribu’nun sponsorluğunda canlı yayın etkinlikleri düzenliyor. 23 Nisan haftasında gerçekleşen masal etkinliğiyle ve uçurtma atölyesiyle başlayan etkinlikler, 1 Mayıs’ta tedbir döneminde sanatın olumlu etkilerinin anlatıldığı yayınla devam etti. Yayınların, farklı alanlardan katılımcılarla yaz dönemine kadar her hafta devam etmesi planlanıyor.

Paribu Hakkında:

2017 yılında Yasin Oral tarafından kullanıma açılan Paribu, kısa sürede Türkiye’nin en yüksek hacimli dijital varlık işlem platformu haline geldi. 600 bin kullanıcısı bulunan platform, 7/24 kesintisiz yatırma çekme işlemleri ve hızlı destek ekibi ile dijital varlık işlemlerini kolaylaştırıyor.