kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

PechaKucha Night İzmir SoldOut Performance Hall’da

21 Şubat 2019

2013 yılından beri “İlham Veren İşler #izmirdeoluyor” sloganıyla kentte ilham veren işler yapan insanların hikâyelerini izleyicilerle paylaştıkları etkinlik serisi PechaKucha Night İzmir, 21 Şubat Perşembe akşamı Mavişehir Mavibahçe AVM‘deki SoldOut Performance Hall’da.

20. etkinlikte Nursaç Sargon, Less Ordinary, Ebru Atilla Sağay, Kentimiz İzmir Derneği, KeplerVR, Oğuzhan Zeytinoğlu, OpexDay Hugo Boss, Sürdürülebilir Moda Platformu, Hayvanlar İçin Projeler Derneği gibi isimler ve oluşumlar yer alıyor.

Sunucuların otomatik olarak 20 saniyede değişen 20 görselle hikayelerini anlattıkları bu etkinlik, İzmir’de ilham arayanları buluşturuyor. Her defasında, ortalama 250 izleyiciyi ağırlayan PechaKucha Night İzmir bu defa 6. yaşını kutlayacağı 20. etkinlikte 400 kişiyi bir araya getirmeyi, 8 ilham veren sunucu ile izleyicileri buluşturmayı ve ilham veren işlere meraklı insanlar arasında yeni bağlantılar kurulmasına aracı olmayı hedefliyor.