kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Pembe Hayat LGBTİ+ Dayanışma Derneği’nden Kuir Ağ

6 Nisan 2021

Pembe Hayat LGBTİ+ Dayanışma Derneği, KuirFest bünyesi altında lubunyaların ve kuir sanatla uğraşan öznelerin bir araya gelebileceği, dayanaşacağı ve bilgi aktarımı yapacakları yeni KA – Kuir Ağ platformunu duyurdu.

Sanat projeleri ile alakalı gereken desteklerle ilgili ilanların yanı sıra, kuir öznenin sözlü birikimini kalıcı şekillerde birbirlerine aktarabileceği çevrimiçi buluşmalar, video eğitimler ve makaleler yayınlanacak olan Ağ’ın pandemi benzeri güvenli alanlarımızı tehlikeye atan günümüzdeki ve gelecekte olabilecek kötü senaryolara karşı bir direniş alanı olması amaçlanıyor.

Özellikle pandeminin etkilemiş olduğu kuir hayat, yalnız sosyalleşme değil aynı zamanda kendi içerisinden bir iş ağı, dayanışma ağı ve sözlü bilgi aktarımı üstünden tecrübelerin paylaşıldığı, LGBTİ+ komünitesinin can damarlarından bir tanesidir. KA, yalnız COVID-19 pandemisi değil, gelecekte de benzer engelleyici durumlara karşı bir önlem ve çözüm olacaktır. Kuir Ağ, yani tam adıyla ‘Kuir Sanatçılar Dayanışma Ağı’, özel bilgilerimizi toplayıp bunları kullanıcılarını fişlemek için kullanan ve nefrete maruz kalındığında da kılını kıpırdatmayan ‘büyük veri şirketlerine’ karşı lubunya dostu, güvenli bir dayanışma ve ağ kurma platformu olarak hizmetinizdedir.