kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Performistanbul 672 saat boyunca durmayacak

13 Şubat 2018

Uluslararası performans sanatı platformu Performistanbul, ikinci yıl dönümünü 16 Şubat – 16 Mart 2018 tarihleri arasında İHTİYAÇ: SEN başlığı altında 28 gün boyunca aralıksız devam edecek 672 saatlik canlı bir süreç sunarak ve Performistanbul Canlı Sanat (Live Art) Araştırma Alanı’nın temellerini atarak kutlayacak.

Performistanbul sanatçıları, Canlı Sanat Araştırma Alanı’nın yer alacağı binanın tamamında, bu girişimin tohumlarını ekmek üzere 28 gün süreyle 672 saat aralıksız devam edecek bir deneyim sunucak.

Simge Burhanoğlu küratörlüğünde, 10 Performistanbul sanatçısının gerçekleştireceği 9 performans, izleyicileri sanatçılarla karşılıklı beslenebilecekleri kendilerine ait bir yer bulmalarını amaçlayan; canlı sürece odaklanmaya çağıran; hayatın içinden bir deneye davet ediyor.

Bu yaşamsal davet, herkese varlığının önemini, gücünü ve kıymetini hatırlatmak; süreç içerisinde etkili bir yeri olduğunu hissettirmek amacıyla yola çıkıyor.

Performansları, Performistanbul sanatçıları AslieMk, Batu Bozoğlu, Ebru Sargın, Ekin Bernay, Gülhatun Yıldırım, İ. Ata Doğruel, Leman S. Darıcıoğlu, Özlem Ünlü ve Selin Kocagöncü gerçekleştirecek.